Hiç şüphesiz ki korku filmleri her yaştan insan için bir tutku! Heyecanlı bekleyişler, katili bulmaya çalışmalar, acaba şimdi ne olacak diye düşünmeler, korku filmi izlemeyi hem eğlenceli hem de adrenalin dolu bir noktaya çıkarıyor. Peki, sizi gerçekten de korkudan uyutmayacak bir korku filmi izlemeye ne dersiniz? İşte, korku dalında gerçekten de uykusuz geceler vaat eden filmler…

Sinister (2012)

Ellison Oswalt, bir suç romanı yazarıdır ve romanlarını yazarken, bu tip olayların gerçekten yaşandığı evlerde kalarak atmosfere girer. Yine bir gün bir roman hazırlığı içerisindeyken,  ailesiyle beraber daha önce tüm hane halkının gizemli bir şekilde öldüğü bir eve taşınır. Taşındıkları gece bulduğu kutuda yer alan video kasetleri izleyince ölen her bir ailenin nasıl öldüğüne dair görüntüler izler ve tehlikenin aslında çok yakınında olduğunu keşfeder. Bu film, kesinlikle çok rahatsız edici!

Insidious (2010)

Astral yolculuğu korku filmi ile harmanlayarak muhteşem bir işin ortaya çıktığı Insidious, Josh ve Renai çifti ile iki oğullarını konu alıyor. Josh’ın oğlu Dalton, uykusu esnasında astral seyahate çıkabiliyordur, fakat bunun farkında değildir. Bir gece uyurken tekrardan astral yolculuğa çıkan Dalton, geri dönemez ve komaya girer. Bunun bir hastalık olabileceğini düşünen ailesi, yakınları Elise ile görüşür ve aslında Dalton’un yaşamayan insanların tarafında olduğunu keşfeder. Asıl garip olan ise Josh’ın da çocukluğunda aynı olayları yaşamasıdır.

The Conjuring (2013)

Ünlü paranormal araştırmacılar Lorraine ve Ed Warren’ın çözdüğü olayların ilk halkası olan The Conjuring, 5 çocuklu Perron ailesini konu alıyor. Long Island’da yeni bir hayat başlayacak olan Perron ailesi, bir banka açık arttırmasından çok uyguna mükemmel bir ev satın alır, fakat bilmedikleri bir şey vardır o da evin eski sahibinin evini bırakmaya niyeti olmamasıdır. Sinemalarda gösterilmeye başladığı an da büyük bir fenomene dönüşen The Conjuring, devam filmleri ile hız kesmeden devam ediyor.

Hereditary (2018)

Soylu bir aile olan Graham ailesinin en yaşlı üyesi Ellen öldüğünde herkes kendisine devasa bir miras bırakılacağını sanır. Aslında öyle de olur, fakat Ellen aynı zamanda ailesine büyük bir lanet bırakmıştır. Ellen’ın bıraktığı bu korkunç kaderden kurtulmaya çalışsa da bunu bir türlü başaramayan Graham ailesinin yaşadıkları insanı şoka sokuyor.

It Follows (2014)

Küçük bütçesine ve olanaklarına rağmen son derece başarılı ve insanı gerim gerim geren bir film olan It Follows, 2014 yılının en başarılı korku filmi olmuştu. Cinsel yolla geçen bir laneti konu alan filmde, Jay, hoşlandığı bir çocukla ilişki yaşayınca bu laneti bilmeden üzerine geçirir. Artık her an tetikte olması gerekir. Çünkü yoldan geçen herhangi bir kişi bile onu öldürmek üzere hazır bekliyor olabilir. Jay ve arkadaşlarının yaşadığı çaresizlik ve korku durumu çok güzel bir şekilde yansıtılmış.

The Babadook (2014)

İzleyenlerin bir daha izlememek için tövbe ettikleri The Babadook, kocasını 6 yıl önce kaybeden dul bir kadın ile küçük oğlunun hayatını konu alıyor. Oğlunun kitapları arasında Mr. Babadook isimli bir kitap bulan kadın, oğluna bu kitabı okur, fakat kitap çok rahatsız edici olduğu için onu kaldırır. Oğlu Samuel, daha sonra Babadook’u rüyasında gördüğünü söylese de annesi inanmaz. Bir süre sonra hem anne Amelia hem de Samuel Babadook’u görmeye başlar, fakat Babadook gerçek midir yoksa onların hayal gücünün bir ürünü müdür?