Modern hayatın yoğun temposundan dolayı yemek yapmaya pek fazla vakit ayıramıyoruz. Özellikle çalışanlar yorucu bir günün sonunda evlerine geldiklerinde pratik yemek tarifleri aramaktadırlar.  Günün yorgunluğundan dolayı mutfağa girip yemek yapmak tam anlamıyla bir eziyete dönüşebilir. Fakat iş günlerinde dengeli beslenmekte çok önemlidir. Bu yüzden bizi gün sonunda fazla yormayacak yemekler yemek isteriz. Akla ilk olarak patates ve makarna gibi yemekler gelse de her gün aynı şeyleri yemekte sağlıklı değildir. Dengeli bir beslenme için yemek çeşitliliğini artırmak zorundayız. Bu yazımızda da size en pratik yemekleri anlatacağız.

Karnabahar Kızartması

Kanser riskini düşürücü özelliği ile bilinen karnabahar kızartması pratik yemeklerden bir tanesidir. Karnabahar ayrıca metabolizmayı da hızlandırmaktadır. Doğru pişirme yöntemleriyle karnabahar tüketerek hem sağlıklı beslenebilir hem de kısa sürede hazırlayarak pratik bir şekilde yemek yapmış olursunuz.

Fırında Karışık Sebze

Hem görselliği ile hem de damakta bıraktığı tatla Fırında Karışık Sebze pratik olarak hazırlayabileceğiniz bir yemektir. Vitamin açısından da oldukça zengindir.  İçerisinde kabak ve patlıcan gibi sebzelerin bulunduğu bu yemek tam size göre olacak. Üstelik sadece 30 dakika ayırarak Fırında Karışık Sebzeyi hazırlayabilirsiniz.

Levrek Külbastı

Kim yorgun bir günün sonunda kendini balık ile ödüllendirmek istemez ki. Hem de bu kez güzel bir levreği külbastı olarak hazırlayabilirsiniz. Sadece 25-30 dakikanızı alacak olan bu yemeyi domates sosu ile süsleyebilirsiniz. Balık yemenin hafızanızı ve beyninizi güçlendireceğini de asla unutmayın.

Kabak Mücver

Kabak vitaminler, mineraller ve antioksidan açısından oldukça zengindir. Kabak mücver hazırlayarak kendinize yorgun olduğunuzda enerji verebilirsiniz.  Kızartma şeklinde hazırlayacağınız kabak mücverin içerisine peynir ve unda katacaksınız. Üstelik yapacağınız işlemler sadece 30 dakika sürecek.

Kıymalı Makarna

En pratik yemeklerin başında gelen makarnayı kıyma ile denemelisiniz. Böylece daha lezzetli bir makarna tadacaksınız. Üstelik kıymalı makarnayı yapmak sadece 30 dakikanızı alacak. Ayrıca kıymalı makarnayı farklı soslarla da süsleyebilirsiniz.

Dana Pikata

Et tüketimi oldukça önemlidir. Yüksek miktarda protein, demir ve çinkoyu bünyesinde barındıran ete soframızda yer vermek zorundayız. Üstelik dana etiyle pikatayı hazırlamak 20 dakika sürecek. Ve sadece 15 dakika da pişireceksiniz. Etsiz yemek olmaz diyenleri bu pratik yemeğe bekliyoruz.