Hiç şüphe yok ki saçlar kadınlar için bakımın en önemli yerdir. Cılız ve yağlı saçlar, hiçbir kadını tatmin etmeyeceği gibi modunu oldukça düşürecektir. Bu nedenle kadınlar büyük oranda saçlarını daha iyi bir hale getirmek için çaba harcar. Üstelik bu saç bakımını, büyük kozmetik markalara aşırı yüksek fiyatlar ödemeden gerçekleştirebilirsiniz. Peki, saç bakımı için hangi doğal yağlara ihtiyaç duyuyorsunuz?

Argan Yağı

Özellikle son dönemlerde argan yağı, saç bakımı konusunda inanılmaz popüler bir hal aldı. Neredeyse her yerde bulabileceğiniz argan yağı, saçları güçlendirmesi ve uzatması ile biliniyor. Altın yağ olarak da anılan argan yağı, aynı zamanda ısı koruyucu bir özelliğe sahiptir. Bu da ısı ile saça şekil verme konusunda saçın asla zarar görmemesini sağlamaktadır. Eğer argan yağını saç diplerine uygularsanız, kepeklenmenin önüne geçmiş olursunuz.

Hindistan Cevizi Yağı

Yıpranmış saçlar söz konusu olursa, Hindistan cevizi yağı en doğru seçenek olacaktır. Yalnızca saç sorunları için değil, cilt bakımı için de oldukça verimli bir yağ olan Hindistan cevizi yağı, mis gibi kokusu ile kullananları memnun etmektedir. Hem kuru hem de yağlı saçlar için mükemmel bir bakım ürünü olan Hindistan cevizi yağı, saçın direncini gözle görülür biçimde arttırır.

Üzüm Çekirdeği Yağı

İçerisindeki E vitamini ve linoleik asit sayesinde kafa derisi ve kepeklenme konularına büyük çözüm olanağı sunan üzüm çekirdeği yağı, aynı zamanda doğal bir güneş koruyucudur. Özellikle yaz günlerinde saçınıza bu yağdan sürerek yıpranmasının önüne geçebilirsiniz. Saç güçlendirme tedavileri için de üzüm çekirdeği yağının üzerine yok!

Nar Çekirdeği Yağı

Antioksidan açısından son derece zengin olan nar çekirdeği yağı, özellikle kuru ve kırılgan saçlara sahip olan kadınlar için muazzam bir seçenek olacaktır. Hücre yenileyici yapısı ve gençleştirici özelliğinden dolayı yıpranan saçları hızla iyileştiren nar çekirdeği yağı, saçlarınızı eski parıltısına kavuşturacak.

Avokado Yağı

A,D,E ve B vitaminlerini içerisinde barındıran avokado yağı, saçın nem dengesini orantılı bir hale getirir ve kuru ve yıpranmış olan saçları eski dolgunluğuna kavuşturur. Saç derisinin yenilenmesinde de azımsanamayacak kadar fazla desteği olan avokado yağı, saçın hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.

Zeytinyağı

Yüzyıllar boyunca yemek yapımı ve vücut bakımında kullanılan zeytinyağı, bilinen en eski yağlar arasında yer almaktadır. Kullanana verdiği şifa sayılamayacak kadar fazla olan zeytinyağı, diğer pek çok yağdan daha yoğun bir kıvama sahiptir. Yoğun kıvamı sayesinde saça daha fazla etki eden zeytinyağı, saçın hızla toparlanmasını sağlar. Zeytinyağı, aynı zamanda kuru ve yıpranmış saçlar için 1 numaralı yardımcı olacaktır. İçerisinde bulunan E vitamini sayesinde saçlar inanılmaz bir parlaklığa ve dolgunluğa kavuşacaktır.