Havaların soğuması demek, battaniyenin altına girerek, sıcacık ortamda daha fazla film izlemek demektir. Hele ki söz konusu romantik filmler olunca hafif bir yağmur yağması tadından yenmeyecek bir atmosfer oluşması anlamına gelir. Peki, havalar soğumuş, battaniyeler bazaların altından çıkmışsa izlemeniz gereken romantik filmleri öğrenmeye hazır mısınız?

Five Feet Apart (2019)

İki hasta gencin yollarının kesişmesi ve birbirlerine aşık olmasını konu alan film, romantik olduğu kadar iç acıtan cinsten… Stella Grant adlı genç kız, hayatının büyük çoğunluğunu hastanede geçirir ve dışarıda olduğu zamanlarda da sırtına taktığı bilgisayarla yaşamak zorundadır. Hayatı oldukça zor olan Stella, aynı hastalıktan muzdarip olan Will Newman ile tanışır. İki gencin uyması gereken bir kural vardır o da birbirlerinden 5 adım uzakta olmalarıdır.

Emma (2020)

Zeki ve zengin bir bekar olan Emma, hayatından memnundur ve evlenmeye hiç mi hiç niyeti yoktur. En sevdiği şey ise başkalarının aşk hayatına burnunu sokmaktır. Emma, bir gün işleri daha da ileri götürerek çöpçatanlığa başlar ve Harriet Smith’e uygun bir eş adayı ararken, işlerin hiç de beklemediği bir şekilde yol alacağını görür. Yoksa aşk bu sefer Emma için mi geliyordur?

Delibal (2015)

Mimarlık fakültesi öğrencisi olan Barış, hayatın tadını çıkaran ve anı yaşayan bir gençtir. Füsun’u ilk gördüğü anda aşık olan Barış, tamamen içgüdülerini dinleyerek ona açılır ve hatta evlenme teklifi eder. Genç çift için her şey çok iyi gidiyorken, Barış’ın rahatsızlığı nedeniyle aşklarında soğuk rüzgarlar esmeye başlar.

About Time (2013)

Genç Tim, okulunu bitirmiş ve avukatlık görevini yerine getirebilmek için Londra’ya gitmiştir. Gitmeden önce babası Tim’e inanamayacağı bir aile sırrını verecektir o da ailenin tüm erkeklerinin zamanda yolculuk yapabildiğidir. Tim ilk başta buna inanmasa da denediğinde gerçek olduğunu görür ve yaşamını daha kolay hale getirebilmek için çekinmeden bunu kullanır. Onu en çok uğraştıracak şey ise “kör randevu”da tanışıp aşık olduğu Mary’i kendisine tekrardan aşık etmektir.

The Notebook (2004)

Romantik filmler düşünüldüğü zaman kesinlikle klasikler arasında yer almayı hak eden The Notebook, Allie ve Noah adlı iki gencin yaz aşklarını konu alır. 1940’lı yıllarda ailesi ile beraber Güney’e tatile gelen Allie, genç ve fakir işçi Noah ile tanışır. Herkes aşklarını unutulup gidecek bir yaz aşkı olarak değerlendirse de ikili yıllar sonra tekrardan karşılaşınca aşklarının hiç de hafife alınacak türden olmadığını görürler. Bu hikaye aynı adlı kitaptan uyarlanmıştır.

A Walk To Remember (2002)

Genç Landon Carter, okulun en havalı ve popüler çocuğudur. Aynı zamanda başını her zaman belaya sokmaktadır. Bir gün yine başını belaya sokan Landon, ceza olarak okulun tiyatrosuna dahil olur ve burada okulun içe kapanık kızı Jamie Sullivan ile tanışır. Tüm okul Jamie ile dalga geçerken, Landon ona git gide aşık olmaktadır. Peki, bu ikilinin aşkı nasıl ilerleyecektir? Eğer ağlayacağınız bir filme ihtiyaç duyuyorsanız, kesinlikle istediğinizi alacaksınız!

Dirty Dancing (1987)

Yayınlandığı dönem fırtınalar koparan ve “kimse bebeği bir kenara atamaz” repliğiyle kulakları çınlatan Dirty Dancing, yaz tatiline giden Frances “Baby” ile orada çalışan Johnny’nin aşkını anlatıyor. Sıfırdan dans etmeyi öğrenen bir kız ve dansın aşkı nasıl tetiklediğini gördükçe aşka olan inancınız artacak!